Anket

Sitemizi değerlendirin


 
Öneriyoruz
PlayStation 5
Kategori: PlayStation
Merhaba
gündem ekonomi
Kategori: EKONOMİ
Reklamlar
» » PlayStation 5

PlayStation 5

Sony Interactive Entertainment, PlayStation 5'in teknik özelliklerini resmi olarak açıkladı.

Yeni nesil PlayStation konsolu 36 işlem birimine sahip, 10,28 TFLOPs gücünde özel bir AMD RDNA 2 grafik kartı, 8 çekirdekli 3,5 GHz frenkasında AMD Zen 2 işlemcisi ve 16 GB GDDR6 bellek ile birlikte gelecek.

Dahili depolama 825GB SSD ve ayrıca genişletilebilir NVMe SSD slotuna sahip olacak.

Teknik Özelliklerin Tamamı:

PlayStation 5PlayStation 5 bu yılın sonlarında piyasaya sunulacak.

PlayStation 5 baş sistem mimarı Mark Cerny'nin konsolun teknik özelliklerini anlattığı sunumun tekrarını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

__________________________________________________________________________________________________


İşte PlayStation 5 Kontrolcüsü DualSenseSony Interactive Entertainment, yeni nesil PlayStation konsolu PlayStation 5'in oyun kontrolcüsünü tanıttı.

Kontrolcünün ismi DualSense ve şekil olarak DualShock 4'e benzemekle birlikte boyut kullanıcının eline daha rahat oturacak bir şekilde tasarlanmış. Geleneksel model beyaz ağırlıklı fakat daha sonrasında çok sayıda renk ve model göreceğizdir.

Dokunmatik yüzey DualSense'de de yer alıyor ve DualShock 4'te arkada bulunan ışık burada dokunmatik yüzeyin kenarlarına yerleştirilmiş.

“Share” tuşu yok fakat onun yerine aynı işlevi görecek “Create” tuşu gelmiş.

Yerleşik mikrofon, kulaklık olmadan arkadaşlarınızla kolayca sohbet etmenize imkan sunacak.

En önemli yenilikler adaptif tetik tuşları ve dokunsal geri bildirim. Adaptif L2 ve R2 tetik tuşları sayesinde ok veya silahlı ateş gibi eylemlerinizin gerginliğini çok daha gerçekçi olarak hissedebileceksiniz. Dokunsal geri bildirim ise çamurlu bir yüzeyde araba sürmek gibi duyuları daha gerçekçi hissetmenizi sağlayacak.

Sony Interactive Entertainment tüm bu yeni özellikleri eklerken aynı zamanda pil ömrünün uzun olmasına ve ağırlığının hafif olmasına da dikkat ettiğini belirtiliyor.

Daha fazla detay için PlayStationBlog.

PlayStation 5 bu yılın son aylarında piyasaya sunulacak.


PlayStation 5 Kontrolcüsü DualSense Kulaklık Jakı İçerecek


Sony Interactive Entertainment, dün PlayStation 5'in kablosuz oyun kontrol cihazı DualSense'i tanıtırken kulaklık jakı olup olmayacağı hakkında bir bilgi vermedi fakat PlayStation ürün yöneticisi Toshimasa Aoki olacağını doğruladı.

PlayStation 4'te olduğu gibi DualSense de kulaklığınızı takabileceğiniz entegre 3,5 mm jak girişine sahip olacak.

DualSense'de ayrıca yerleşik mikrofon da bulunacak ve bu sayede kulaklık olmadan arkadaşlarınızla kolayca sohbet edebileceksiniz.

__________________________________________________________________________________________________

Next-Gen PS5 Donanım Özellikleri / Paylaşılan Bilgiler.. ( 1 )PlayStation 5 Resmi Web Sitesi


Amerikan dergisi Wired, Sony Interactive Entertainment'ın Foster City, California'daki ofisini ziyaret ederek konsolun baş mimarı Mark Cerny ile "PlayStation 4'ün yerini alacak henüz isimlendirilmemiş konsol" hakkında konuştu.

Konsol üçüncü nesil AMD Ryzen tabanlı sekiz çekirdekli bir CPU ve ışın izleme teknolojisini destekleyen AMD Radeon Navi tabanlı bir GPU tarafından güçlendirilecek. Cerny "çarpıcı biçimde farklı bir ses deneyimi" sunacak yeni 3D ses teknolojisinin de CPU'nun bir parçası olacağını söyledi. 8K grafikler ve fiziksel medya desteği de sunacak.

Konsol ayrıca solid-state drive yani katı hal diskine sahip olacak. Bant genişliği uzun yükleme sürelerini ve oyun içindeki hızlı seyahat sürelerini kısaltacak ve oyuncuların çok oyunculu maçlara daha hızlı girmelerini sağlayacak.

Ve uzun zamandır konuşulan geriye uyumluluk nihayet doğrulandı. Yeni nesil PlayStation konsolu PlayStation 4 oyunları ile uyumlu olacak ve PlayStation VR'ı destekleyecek.

Cerny herhangi bir çıkış tarihi vermedi fakat 2019'da çıkmayacağı kesin olarak belirtildi. Son olarak, çıkacak olan PlayStation 4'e özel oyunların ayriyeten yeni nesil PlayStation'a da çıkabileceği işaret edildi, özellikle Kojima Productions tarafından geliştirilen Death Stranding'in.

__________________________________________________________________________________________________


PlayStation 5


Sony PS5 ile PS4 Pro'nun Yükleme Sürelerini Karşılaştırdı, PS5'ten Yeni Detaylar Paylaştı ( 2 )

Sony Corporation, bugün Tokyo'da düzenlenen Sony IR Day 2019 kurumsal strateji toplantısında PlayStation 4 Pro ile yeni nesil PlayStation konsolunun performansını Marvel's Spider-Man oyunu üzerinde karşılaştırdı.

Sony Corporation başkan ve CEO'su Kenichiro Yoshida:

- "PlayStation'ın oyun oynamak için en iyi yer olarak kalmasını sağlamak için Sony Interactive Entertainment üçüncü parti geliştiricilerle çalışmalarını sürdürmeye ve ilişkilerini geliştirmeye devam edecek."

- Yoshida, PlayStation'ın kesintisiz doğasını açıklarken "her zaman, her yerde, kesintisiz" ifadelerini kullandı.

Karşılaştırma videosunu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.
__________________________________________________________________________________________________

Sony'nin basın bülteninden yeni nesil PlayStation hakkında yeni detaylar: ( 3 )


PlayStation 5

- PlayStation'ın gelecekteki yönü için iki anahtar kelime: "sürükleyici" ve "kesintisiz".
- Yeni nesil konsol: Gelişmiş işlem gücü ve özelleştirilmiş ultra hızlı, geniş bant SSD sayesinde çarpıcı biçimde geliştirilmiş grafik rendering hızı ile "sürükleyici" bir deneyim.
- Streaming: "Remote Play" ve "PlayStation Now"ın evrimi sayesinde her zaman, her yerde kesintisiz bir oyun deneyimi. Sony, mükemmel içerikle birlikte en iyi programlama, streaming, bulut ve 5G teknolojilerini kullanarak PlayStation'ı oyun oynanacak en iyi yer yapma misyonunu sürdürecek.
- Bu çabaların bir parçası olarak, Sony Corporation bulut oyunculuk ve oyun streaming servislerini geliştirmek için Microsoft ile ortaklığa gitti.

Sony Interactive Entertainment başkan ve CEO'su Jim Ryan'dan yeni nesil PlayStation hakkında yeni detaylar:

SIE Nesillere İnanıyor

- Tamamen dönüşebilir ve sürükleyici bir oyun deneyimi sunmak için yeni teknolojinin gücünden yararlanacağız.
- Topluluğumuzu yeni nesile daha önce hiç olmadığı kadar hızlı ve sorunsuz bir şekilde geçirmek için geriye uyumluluktan yararlanacağız.
- İçerik oluşturucuları için uygun ortamı sağlayacağız.

Yeni Nesil

Şu ana kadar konuştuklarımız:

Tamamen yeni CPU, GPU
SSD
Geriye uyumluluk
Ray-tracing
8K desteği
Disk desteği
3D ses

Şu ana kadar konuşmadıklarımız:

Çıkış tarihi
Fiyat
Oyunlar
Kullanıcı deneyimi
İlk ve sonra çıkacağı ülkeler

PlayStation 4'ün Kritik Rolü

- Taahhüt ve karlılık önümüzdeki üç yıl boyunca devam edecek.
- Yeni nesil başarı için kritik oyuncu tabanının erkenden adapte olmasını sağlayacağız.
- Özel AAA oyunlar hala PlayStation 4'e gelecek. (The Last of Us Part II, Death Stranding, Ghost of Tsushima).

SIE Oyuncu Seçimine İnanıyor

Yaygınlaşmış iş modeli:

PS1 ve PS2: CD / DVD
PS3 ve PS4: Blu-ray + İndirme
Yeni Nesil: Blu-ray + İndirme + Streaming

Yeni Nesilde Streaming'in Rolü

Vizyonumuz: Zenginleştirilmiş ve büyük ölçüde geliştirilmiş bir PlayStation topluluğu ve zaman ve mekandan bağımsız olarak zevk alınabilir ve paylaşılabilir PlayStation deneyimi - konsolla veya konsol olmadan.


__________________________________________________________________________________________________


PS Now Sistemi PlayStation 5'te de Olacak ( 4 )


PlayStation 5

Geçtiğimiz hafta resmen onaylanan ve ilk detayları verilen Sony'nin yeni nesil için hazırladığı konsol PlayStation 5, 2020'nin son aylarında çıkacak. Çok fazla bilgiye sahip olmasak da bilgiler yavaş yavaş geliyor. Sony çalışanı Yasuhiro Osaki bir röportaj sırasında yeni konsol ile ilgili bir detay daha paylaştı.

Yasuhiro Osaki'nin açıklamasına göre, ülkemizde ne yazık ki kullanılamayan PlayStation Now sistemi PlayStation 5'te de bulunacak. Umarız güzel internet ile birlikte yeni nesilde biz de bu sistemi kullanmaya başlayabiliriz.

PlayStation Now sistemi temel olarak Stadia ile aynı şey. Oyunu stream ederek oynadığınız bu sistemde aylık belirli bir ücret karşılığında 700'den fazla PlayStation 2 ve PlayStation 3 oyunlarını oynayabiliyorsunuz.


__________________________________________________________________________________________________


PlayStation CEO'su Jim Ryan: PlayStation 5 Oyun Kodlaması En Kolay Sony Konsolu ( 5 )


PlayStation 5

Sony Interactive Entertainment CEO'su ve başkanı Jim Ryan, PlayStation 5'in oyun kodlaması en kolay Sony konsolu olduğunu söylüyor.

GamesIndustry.biz ile röportaj gerçekleştiren Jim Ryan konu ile ilgili olarak "Özellikle yayıncı ve geliştirici firmalardan duyduğum ve beni iyimser yapan bir şey var ki o da, PlayStation 5'te oyun kodlamanın kolaylığı, daha önceki PlayStation konsollarında yaşadıkları deneyimlerin ötesinde." dedi.

Jim Ryan ayrıca PlayStation 5'te pazarlamaya odaklı olarak Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Japonya bölümlerini daha tutarlı olarak bir araya getirmeyi planladıklarını belirtti. Marvel's Spider-Man oyununda bu yaklaşım kullanıldı ve oyun dünya genelinde başarılı satış miktarına ulaştı.

"Marvel's Spider-Man açık bir şekilde harika bir oyundu ve PlayStation'ın en çok satan birinci parti oyunu oldu. Üç farklı bölgesel tanıtım kampanyasının aksine, harika tasarlanan ve çok iyi yürütülen bir küresel tanıtım kampanyasına sahiptik."

Jim Ryan, Insomniac Games dışında yeni stüdyolar satın almayı düşündüklerini GamesIndustry.biz ile yaptığı röportajda da yineledi.

"Her zaman bünyemize yeni stüdyolar katmaya bakıyoruz. Bunun için yerimiz var fakat hangi stüdyolara baktığımız ve hangileriyle konuştuğumuz konusunda dikkatliyiz. Şu anda stüdyo satın almak çok pahalı bir girişim. Satıcının hakim olduğu bir piyasa var."


__________________________________________________________________________________________________


İşte PlayStation 5 Logusu / Daha Önce Doğrulanan PlayStation 5 Donanım Özellikleri ( 6 )


PlayStation 5
PlayStation 5


Ayrıca daha önce doğrulanan PlayStation 5 donanım özellikleri slayt halinde gösterildi.Sony Interactive Entertainment başkan ve CEO'su Jim Ryan: "PlayStation 5'in 3D ses, dokunsal ve uyarlanabilir tetik tuşları, ultra yüksek hızlı SSD, donanım tabanlı ışın izleme ve ultra yüksek çözünürlüklü Blu-ray desteği gibi donanım özellikleri platformu farklı kılacak özellikler. Bu temel ile PlayStation 5, oyunların görüntüsüden sesine ve verdiği hissiyata kadar geliştiricilerin daha önce hiç olmadığı gibi sürükleyici yeni oyun deneyimleri ve geniş dünyalar yaratmalarına ilham kaynağı olacak."

"100 milyondan fazla kişiden oluşan PlayStation topluluğuna sözümüz, en büyük ve en iyi içeriği sunmak ve bunu eşi benzeri görülmemiş bir hızla gerçekleştirmektir. Önümüzdeki aylarda platformu tanıtacak içerikler ve oyunlar dahil olmak üzere PlayStation 5 hakkında paylaşacağımız daha fazla şey olacak ve daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Şirketimizi nasıl bu kadar büyüttüğümüzün ve markamızın neden bu kadar sevildiğinin temel sebebi topluluğumuzdur. Bu, PlayStation markasının 25 yıl önce oluşturulduğu bir vaad idi ve tüm dünyadaki oyuncularımız için bu sözü tutmaya devam edeceğiz."

__________________________________________________________________________________________________


PlayStation 5 Haber Bültenine Kayıtlar Başladı


PlayStation 5


Sony Interactive Entertainment, resmi PlayStation websitesi üzerinden PlayStation 5 haber bültenine kayıtları başlattı.

Websitesinde şöyle bir açıklama yazıyor: "PlayStation 5'ten bekleyebileceğiniz inanılmaz özelliklerin bazılarını paylaşmaya başladık ancak yeni nesil PlayStation'ı tamamen ortaya çıkarmaya hazır değiliz. PS5 çıkış tarihi, PS5 fiyatı ve yakında çıkacak PS5 lansman oyunlarıyla ilgili haberler dahil olmak üzere duyurduğumuz güncellemeleri ilk alanlardan biri olmak için aşağıdan kaydolun."

E-posta adresi ve doğum tarihi bilgileri ile playstation.com/tr-tr/explore/ps5/ adresinden kayıt olabilirsiniz.

PlayStation 5 bu yılın sonlarında piyasaya sunulacak.
PS5 Alacaklar Listesi :

1- Raising Kratos
2- Naughty Dog
3- TheJoker58906
4- Dark Saga
5- Venomstr
6- Perro_De_Levantamiento
7- Except For You
8- Müesses Nizam
9- sinmeister
10- must33_35
11- YavuzÇ.
12- kaand12@
13- Targarien96
14- hasomen
15- Beckonn
16- Nemanja Bjelica
17- Angel Eyes
18- Cihathalitt
19- byvolcan
20- dark dragon
21- gokhan_1992
22- darkxen_1984
23- lllmag07
24- crypto81
25- guguk
26- Jadura-CA
27- aviator_
28- trafoyildiz36k
29- GT_55
30- -BraveHeart-
31- Patient93
32- Wight Lord
33- Max_Kolesne
34- -Executioner-
35- emorra
36- Coimbra
37- SacredDivinity
38- Source
39- Ornitorenk_Perry
40- Castle Bravo
41- Yeniada
42- fitamino
43- Playstation5
44- KrallŞaplakçı
45- FrankCastle9
46- Black_Mamba24
47- Lelouch Lamperouge
48- aschil
49- blackmurder36
50- brigand35
51- Kaanowicz
52- alpererez
53- runge kutta
54- LordMurat55

Kaynak:https://mobile.donanimhaber.com/playstation-5-ana-konu--137465938-1

Etiketler:
     Gösterim 343  |  Yorumlar 12
Benzer makaleler
Yorumlar
Adınız:*
E-Mail:
        
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Kodu girin: *
Kodu Güncelle
MYDerek  |  12 May 2020 08:29  |  Durumu: Kullanıcı çevrimdışı
Kayıt tarihi: 8.05.2020
EXPeter  |  14 May 2020 10:51  |  Durumu: Kullanıcı çevrimdışı
Kayıt tarihi: 11.05.2020
PGAlberto  |  30 May 2020 23:54  |  Durumu: Kullanıcı çevrimdışı
Kayıt tarihi: 24.05.2020
Все автовладельцы знают о существование уникального vin-номера автомобиля. А знаете ли вы что он означает? Какая информация в нем заложена и как узнать модель и комплектацию авто по vin? Ответы на эти вопросы будут даны в статье https://avtoslog.com/opredelenie-komplektacii-avto-po-vin-u/ все подробно написано,наши ответы вам точно помогут

Чем отличается обгон от опережения согласно правилам дорожного движения,на этот вопрос можно узнать по ссылке https://avtoslog.com/chem-otlichaetsya-obgon-ot-operezheniya-soglasno-pdd/ все подробно написано,наши ответы вам точно помогут
GlennIP  |  19 Haziran 2020 23:35  |  Durumu: Kullanıcı çevrimdışı
Kayıt tarihi: 15.06.2020
GlennIP  |  20 Haziran 2020 00:42  |  Durumu: Kullanıcı çevrimdışı
Kayıt tarihi: 15.06.2020
Randymob  |  21 Haziran 2020 10:24  |  Durumu:
Kayıt tarihi: --
HFHunter  |  24 Haziran 2020 13:18  |  Durumu: Kullanıcı çevrimdışı
Kayıt tarihi: 20.06.2020
FHTruman  |  25 Haziran 2020 23:37  |  Durumu: Kullanıcı çevrimdışı
Kayıt tarihi: 22.06.2020
MPRussell  |  29 Haziran 2020 09:33  |  Durumu: Kullanıcı çevrimdışı
Kayıt tarihi: 25.06.2020
ZXFloyd  |  3 Temmuz 2020 11:16  |  Durumu: Kullanıcı çevrimdışı
Kayıt tarihi: 29.06.2020
Tüm hakkı by freegamestop.net'a aittir FREE GAMESTOP 2014